Władca pierścieni powrót króla, czyli ostatnia książką z Frodo

Książki, by były popularne, wcale nie muszą być nowe. Na rynku można znaleźć pozycje, które cieszą się sporą popularnością od dziesiątek lat, a ich autorzy nie mogą już oglądać sukcesu swoich dzieł. Do takich pozycji należy także władca pierścieni powrót króla. Jest to książka, która została napisana przez pisarza J.R.R. Tolkiena, który specjalizował się w tworzeniu gatunków takich, jak fantasy, science fiction i nie tylko. Warto poznać lepiej pisarza i jego twórczość.

Kim jest pisarz J.R.R. Tolkien?

Tolkien to osoba, która dzisiaj znana jest najlepiej jako twórca oraz autor książek. Jednak jego praca przez wiele lat skupiała się na pracy z językami. Tolkien z wykształcenia oraz pasji jest filologiem, który znał się również na literaturze. Jego początki z pisaniem zaczęły się stosunkowo późno. Jak wiadomo, w tworzeniu książki z Bilbo Bagginsem pomagała mu jego najmłodsza córka. Tolkien miał dużą rodzinę, którą założył ze swoją ukochaną, która nie pochodziła z dobrej rodziny. Była ona jednak utalentowaną pianistką. Oboje zostali pochowani na jednym cmentarzu, który można znaleźć do dziś.

Tolkien i Władca pierścieni powrót króla książka fantasy

Tolkien stworzył serię o Władcy pierścieni w trzech książkach. Całość zaczyna się książką Drużyna pierścienia, natomiast kończy na części Powrót króla. Książka skupia się na postaci Frodo, który jest potomkiem Bilbo Bagginsa. Jego postać czytelnicy mogą znać z serii Hobbit, podróż tam i z powrotem. Frodo otrzymał pierścień od Bilbo, który sam udał się w kolejną podróż. Pierścień jak się okazuje, jednak nie jest tylko zwykłym przedmiotem i pamiątką. Wręcz przeciwnie jest to potężny przedmiot, który ktoś chce znaleźć. Zadaniem Frodo jest niedopuszczenie, by ktoś wykorzystał moc pierścienia. Musi on go zniszczyć, a te zadanie nie będzie łatwe. Frodo stanie w obliczu nie tylko wielu zagrożeń, ale też samotności oraz ciężkich wyborów. Podczas tej drogi będzie towarzyszył mu Gandalf, który jest czarodziejem znanym już z innej serii książkowej. Jego losy warto poznać.