Trzeci tom Władcy Pierścieni

Opowieść podąża za hobbitem Frodo Bagginsem, który postanawia zniszczyć Jedyny Pierścień, który został stworzony przez Saurona i grozi zagładą, jeśli nie zostanie zniszczony. Władca Pierścieni to epicka powieść fantasy napisana przez JRR Tolkiena i opublikowana w trzech tomach w 1954 i 1955 roku. Opowiada historię mrocznego pana Saurona i jego dążenia do podboju Śródziemia.

Powrót Króla czyli tom trzeci

Władca pierścieni powrót króla (książki w atrakcyjnej cenie) to jedna z najpopularniejszych książek fantasy, jakie kiedykolwiek napisano. Po raz pierwszy została opublikowana w 1955 roku przez JRR Tolkiena, który stworzył także Hobbita i Silmarillion. Książka została przetłumaczona na 40 języków i sprzedała się w około 150 milionach egzemplarzy na całym świecie, co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się książek wszechczasów. Akcja Władcy Pierścieni toczy się w Śródziemiu, fikcyjnym świecie, który wymyślił Tolkien i w którym odbywa się większość wydarzeń. Władca Pierścieni to klasyczna powieść fantasy napisana przez JRR Tolkiena w 1954 roku, która została później zaadaptowana na trzy filmy przez Petera Jacksona. Bohaterem jest Frodo Baggins, który odziedziczył Jedyny Pierścień po swoim wujku Bilbo Baggins, a także dążenie do zniszczenia go, zanim Sauron będzie mógł go użyć do rządzenia Śródziemiem na zawsze.

Nieustająca popularność Tolkiena

Trzytomowe dzieło nigdy nie wyszło z druku od pierwszej publikacji. Akcja Władcy Pierścieni toczy się w fikcyjnej krainie zwanej Śródziemiem, zamieszkanej przez hobbitów, elfów, ludzi, krasnoludy, orki i inne stworzenia. Historia rozgrywa się na tle Wielkiej Wojny między dobrem a złem. Książka stała się klasycznym dziełem fantasy i wywarła wpływ na wiele kolejnych książek i gier z tego gatunku, a także wygenerowała liczne adaptacje na scenę, ekran, radio, komiksy i nie tylko. W końcu Drużyna Pierścienia to epicka podróż, która bada motywy miłości, przyjaźni i poświęcenia. Książka jest opowieścią o walce dobra ze złem i alegorią walki ludzkości z jej własną naturą i jej trudnościami.